Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Uroczysta sesja Rady Miasta Radzionków z okazji Jubileuszu 25-lecia

14 lutego, 2023

Jubileusz MiastaJuż jutro o godzinie 16:00 w Centrum Kultury „Karolinka” odbędą się kolejne uroczystości związane z 25-tą rocznicą odzyskania praw miejskich przez Miasto Radzionków. Na początek zostanie wyświetlony film, w którym znajdują się między innymi fragmenty programów i wypowiedzi lokalnych działaczy, zarejestrowane w latach 90-tych przez TVP 3 Katowice, gdy trwały starania o odłączenie się od Bytomia.

Po filmie rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta Radzionków, podczas której zostaną m.in. wręczone Nagrody Honorowe "Crux Adalberti". To symboliczne wyróżnienie, przyznawane przez Radę Miasta za zasługi na rzecz Radzionkowa, odbierze jutro 28 laureatów.
Przypomnijmy, że Nagroda Honorowa "Crux Adalberti" została ustanowiona w 2007 roku i do tej pory otrzymało ją (łącznie z jutrzejszymi nadaniami) 109 osób lub organizacji pozarządowych.
Aby podkreślić uroczysty charakter jutrzejszej sesji oraz przywiązanie do naszej Małej Ojczyzny, radni Rady Miasta Radzionków oraz burmistrz wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami wystąpią w strojach regionalnych.

 

tablica

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).