Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Warsztaty “Doświadczalnia przyrody”

08 września, 2022

logo Śląskiego Ogrodu Botanicznego w RadzionkowieŚląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza dzieci zainteresowane przyrodą oraz naukami ścisłymi na praktyczne warsztaty przyrodnicze, które są zarówno praktycznym uzupełnieniem szkolnego programu, jak i wykraczają daleko poza podstawę. Tematyka zajęć obejmuje biologię, chemię, fizykę i zagadnienia pokrewne. Nacisk jest położony na samodzielność, dokładamy wszelkich starań, aby wykonywane doświadczenia oraz obserwacje były zrozumiałe.

Warsztaty będą prowadzone we wtorkowe popołudnia dla dwóch grup wiekowych: 6-9 lat oraz 10-13 lat. Zgłębianie tajemnic Natury ułatwi nam dostęp do świetnie wyposażonych pracowni (mikroskopowej oraz laboratoryjnej), a także rozległy zróżnicowany teren ogrodu botanicznego.

Roczny cykl spotkań obejmuje w sumie 30 warsztatów od 27 września 2022 do 30 maja 2023
> Cena za roczny cykl (30 spotkań po 60 minut) dla grupy 6 - 9 lat wynosi: 900,00 zł
> Cena za roczny cykl (30 spotkań po 90 minut) dla grupy 10 - 13 lat wynosi: 1350,00 zł

Płatność tylko gotówką, w 8 ratach na początku każdego miesiąca.
Dla rodzeństwa przewidziano zniżkę na drugie i trzecie dziecko po 10%
ZAPISY : 534 99 45 77
(dla nowych uczestników 13 września odbędą się bezpłatne warsztaty pokazowe - obowiązują zapisy)

Ideą stworzenia DOŚWIADCZALNI PRZYRODY była chęć pokazania różnorodności i piękna otaczającego świata. Warsztaty pomagają odpowiedzieć na wiele pytań, a przede wszystkim zachęcają do stawiania nowych. DOŚWIADCZALNIA PRZYRODY wystartowała w marcu 2022 roku i będzie kontynuowana od września.

Doświadczalnia przyrody
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).