Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków

25 maja, 2023
Ekodoradca z Urzędu Miasta Radzionków gościł dzisiaj w grupie Jagódek z Przedszkola nr 3 z warsztatami edukacyjnymi. Wiodącym tematem zajęć było życie na łące pełnej kwiatów - przedszkolaki dowiedziały się jakie zwierzęta i rośliny mieszkają na łąkach, a następnie, wykorzystując kartoniki po mleku, wykonały pięknie przyozdobione doniczki. W tych doniczkach z recyklingu dzieci posiały nasiona kwietnych łąk, które gdy już wyrosną, stanowić będą mini siedliska dla pożytecznych owadów.
 
Podczas warsztatów przedszkolaki dowiedziały się również o tym, co możemy zrobić by chronić zwierzęta oraz otrzymały hotel dla owadów, który trafił do przedszkolnego ogrodu. W ramach spotkania realizowanego w ramach programu LIFE "Śląskie. Przywracamy błękit" poruszono też tematykę czystego powietrza.
 
Były to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie przedszkolne zajęcia z ekodoradcą.
 Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).