Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Warsztaty kulinarne dla przedszkolaków

12 września, 2023

Wczoraj, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radzionkowie, odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 2 i 3 w Radzionkowie. Dzięki spotkaniu dzieci miały okazję poznać jedną z tradycyjnych polskich (i bardzo śląskich) potraw, jakim są kluski śląskie.

Na początku każdy otrzymał swój fartuszek i czapkę kucharską. Podczas spotkania dzieci poznały idealny przepis na najlepsze na świecie śląskie kluski, dowiedziały się z czego powstaje skrobia ziemniaczana, dzięki czemu kluski wychodzą jasne i puszyste, jakie są rodzaje klusek, jak dobrze przygotować ciasto na kluski oraz jak je dobrze ugotować. W czasie kiedy kluski się gotowały, dzieci słuchały o innych tradycyjnych śląskich potrawach, takich jak np.: rolady, modro kapusta, żur czy wodzionka. Po ugotowaniu klusek przyszedł czas na ich degustację.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu ,,A było to tak…”. Dofinansowano ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Symbole Narodowe RP".

 

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).