Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny

Warsztaty profilaktyczne w szkołach

03 lipca, 2024

warsztatyGmina Radzionków pozyskała środki na działania profilaktyczne, w ramach których zostaną przeprowadzone warsztaty dla klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 1 Liceum Ogólnokształcącego.

Celem warsztatów jest wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych oraz wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych.

Dodatkowo zorganizowane będzie szkolenie dla nauczycieli jako realizatorów programu "Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej".

Warsztaty i szkolenie będą realizowane do końca 2024 roku.

Wysokość pozyskanych środków to 23 680,00 zł co stanowi 80% wszystkich kosztów przeznaczonych na realizację projektu.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Programu przeciwdziałania uzależnieniom w województwie śląskim na lata 2022-2030.

loga

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.