Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Wizyta Donalda Tuska

20 marca, 2023

19 marca radzionkowskie Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku odwiedził były Prezes Rady Ministrów oraz Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Po placówce, dokumentującej jeden z aspektów Tragedii Górnośląskiej oprowadził go Burmistrz Miasta Gabriel Tobor.
Na zakończenie spotkania Donald Tusk wręczył burmistrzowi przekład Biblii po kaszubsku, z kolei Gabriel Tobor przekazał Donaldowi Tuskowi Nowy Testament w języku śląskim.

 

 

 

Donald Tusk

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).