Czwartek, 9 lipca 2020r. | Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona

Wizyta Minister Sportu w Radzionkowie

19 czerwca, 2020

19 czerwca w hali MOSiR-u odbyło się spotkanie z Minister Sportu Panią Danutą Dmowską – Andrzejuk. W asyście Poseł na Sejm RP Pani Barbary Dziuk przekazała ona przedstawicielom klubów sportowych z terenu Radzionkowa i gminy Świerklaniec symboliczne bony finansowe. Środki zostały rozdysponowane w ramach programu "KLUB", mającego na celu rozwijanie sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wśród klubów, które otrzymały wsparcie znalazło się 7 organizacji z Radzionkowa:

1. Uczniowski Klub Sportowy "PMDK Ikizama Radzionków" – grant w wysokości 15 000 zł,

2. Uczniowski Klub Sportowy Karate "Hajime" – grant w wysokości 10 000 zł,

3. Uczniowski Klub Sportowy "Fun and Football" – grant w wysokości 15 000 zł,

4.Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej SP 2 Radzionków – grant w wysokości 10 000 zł,

5.Stowarzyszenie "Cidry Lotajom" – grant w wysokości 10 000 zł,

6. Klub Sportowy "Ruch Radzionków" - grant w wysokości 10 000zł,

7. Uczniowski Klub Sportowy "Ruch" Radzionków – grant w wysokości 10 000 zł.

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.