Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a
Pokaż menu

Wręczenie Nagrody “Orła i Róży” dla Chóru Mieszanego “Harfa”

01 grudnia, 2021

Wczoraj odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody "Orła i Róży", którą otrzymał Chór Mieszany "Harfa". Przyznanie nagrody jest docenieniem Chóru za działalność poprzez krzewienie kultury polskiej, śląskiej i tradycji śpiewaczych w mieście Radzionków i Powiecie Tarnogórskim. Nagrody odebrali przedstawiciele Chóru „Harfa” Pani Jadwiga Wylenżek, Barbara Stanisz i Józef Mitas.

Chór rozpoczął działalność 16 marca 1919 roku. Na przestrzeni lat brał udział w licznych koncertach zarówno w kraju i za granicą. Kilkukrotnie występował przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W 2019 roku obchodził 100-lecie działalności co czyni go najstarszym zespołem śpiewaczym w regionie. W swojej stuletniej działalności otrzymał odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" oraz trzy Złote Odznaki "Zasłużony dla Województwa Śląskiego".

Laureaci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odznaka

Medal

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).