Niedziela, 26 czerwca 2022r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Wycieczka i sprzątanie Szkały

25 maja, 2022
logo Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Ekologii "Zielona Ziemia"Stowarzyszenie Zielona Ziemia serdecznie zaprasza na wycieczkę przyrodniczą z prof. Adamem Rostańskim na Szkałę w Radzionkowie. Profesor Adam Rostański jest kierownikiem Zespołu Botaniki i Ochrony Przyrody w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony środowiska na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest autorem wielu opracowań i publikacji. Pod jego kierunkiem został opracowany raport "Walory przyrodnicze kompleksu leśnego Szkała". Jego pełna wersja dostępna jest również do ściągnięcia na telefon jest pod adresem https://zielonaziemia.pl/index.php/raport-szkala
Po spacerze zapraszamy do sprzątania dzikich wysypisk na Szkale wspólnie z 17 Radzionkowska Drużyna Piechoty Zmechanizowanej 17RDPZoraz we współpracy z referatem Gospodarki Odpadami i Spraw Wodno-Ściekowych UM Radzionków.
Zbiórka chętnych 28 maja br. o godz. 10.00 na boisku na Szkale.
 Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).