Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

XI Gnieźnieńska Pielgrzymka Rowerowa

01 sierpnia, 2023

W dniach od 14 do 24 lipca odbyła się XI Gnieźnieńska Pielgrzymka Rowerowa na trasie Magdeburg - Gniezno - Radzionków. Trasa liczyła ponad 850 km i należała do najdłuższych z dotychczasowych wypraw „gnieźnieńskich".

W czasie licznych spotkań i rozmów z różnymi osobami napotkanymi na tegorocznej trasie - często padało pytanie o Radzionków, o region naszego Powiatu Tarnogórskiego - o nasze miejsce na mapie Europy. Uczestnicy są wdzięczni, że dane im było móc podzielić się naszą Małą Ojczyzną z innymi. Wśród napotkanych ludzi nasz język śląski oraz stroje regionalne po raz kolejny wzbudzały zainteresowanie i szacunek.

Wyprawa, która wiodła śladami Św. Wojciecha została zorganizowana przez Koło Lokalne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Wojciecha w Radzionkowie oraz Stowarzyszenie "Cidry na Kole" z Radzionkowa.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).