Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

XV Dni Radzionkowa

11 maja, 2023

Dokładnie za miesiąc, 10 czerwca rozpocznie się kulminacja XV Dni Radzionkowa. Już dzisiaj, prezentując program imprezy, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

W sobotę 10 czerwca, na Eko-Rynek zapraszamy przede wszystkim rodziny i młodzież. W tym dniu, o godzinie 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny w ramach którego na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje.

Następnie o godzinie 17:45 zaprezentuje się pierwszy z głównych wykonawców tegorocznych Dni Radzionkowa, popularny śląski raper GROSU. Tuż po nim wyjątkowe połączenie muzyki klubowej, elektronicznej i kultury góralskiej, czyli koncert Gooral. Z kolei gwiazdą sobotniego wieczoru będzie jeden z czołowych wokalistów młodego pokolenia, zdobywca podwójnej platynowej płyty Michał Szczygieł. Z całą pewnością ze sceny usłyszymy takie przeboje jak „Spontan” czy „Adrenalina”.  

Drugi dzień kulminacji tegorocznych Dni Radzionkowa przypadnie na niedzielę 11 czerwca. Wzorem poprzednich edycji święta naszego miasta rozpoczną go występy młodych artystów oraz zespołów zrzeszonych na co dzień w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury oraz Centrum Kultury „Karolinka”. O godzinie 17:00 rozpocznie się koncert cenionego wokalisty i kompozytora Damian Holecki, a tuż po nim zaprezentuje się kulturalna wizytówka Radzionkowa, czyli świętujący jubileusz swojego 50-lecia Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert twórców takich przebojów jak „Jestem z miasta”, „To już jest koniec” „Człowiek z liściem na głowie” czy „Co ty tutaj robisz”, czyli Elektryczne Gitary.

Przypominamy jednocześnie, że bogactwem i specyfiką święta naszego miasta jest oferta przygotowana przez radzionkowskie organizacje pozarządowe. To głównie dzięki nim, niemal przez miesiąc, odbędzie się w Radzionkowie około trzydzieści różnych imprez towarzyszących głównym obchodom, adresowanych do wszystkich grup wiekowych. Będą to więc koncerty, zawody sportowe czy interesujące wystawy. Szczegółowy program będzie dostępny już wkrótce na plakatach oraz w mediach społecznościowych.

Sponsorem tegorocznych Dni Miasta jest PEC Bytom Sp. z o.o.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).