Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej i działalności społecznej

02 marca, 2021

zadania publiczneZgodnie z zawartymi umowami, od 1 marca rozpoczyna się realizacja dwóch zadań publicznych. Pierwsze z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu, realizowane przez UKS Ruch Radzionków, który, w ramach zadania pt. "Grupy młodzieżowe Uczniowskiego Klubu Sportowego Ruch Radzionków" zorganizuje dla dzieci i młodzieży zajęcia trenignowe z zakresu piłki nożnej. Wartość całego zadania to 82.000 zł, z czego dotacja z budżetu miasta wynosi 55.000 zł.

Drugie zadanie, z zakresu: działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, zrealizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych, które będzie prowadzić świetlicę środowiskową dla wszystkich, ale głównie dla dzieci i młodzieży pochodzących z trudnych środowisk, w tym dotkniętych ubóstwem. Świetlica będzie działać przez 6 dni w tygodniu. Wartość dotacji z budżetu gminy to 9.500 zł.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).