Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Zadania publiczne z zakresu kultury fizycznej i działalności społecznej

02 marca, 2021

zadania publiczneZgodnie z zawartymi umowami, od 1 marca rozpoczyna się realizacja dwóch zadań publicznych. Pierwsze z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu, realizowane przez UKS Ruch Radzionków, który, w ramach zadania pt. "Grupy młodzieżowe Uczniowskiego Klubu Sportowego Ruch Radzionków" zorganizuje dla dzieci i młodzieży zajęcia trenignowe z zakresu piłki nożnej. Wartość całego zadania to 82.000 zł, z czego dotacja z budżetu miasta wynosi 55.000 zł.

Drugie zadanie, z zakresu: działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, zrealizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Samorządowych, które będzie prowadzić świetlicę środowiskową dla wszystkich, ale głównie dla dzieci i młodzieży pochodzących z trudnych środowisk, w tym dotkniętych ubóstwem. Świetlica będzie działać przez 6 dni w tygodniu. Wartość dotacji z budżetu gminy to 9.500 zł.

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.