Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Zanim zaplanujesz wakacje sprawdź ważność dowodu i paszportu!

29 czerwca, 2023

dowódJuż za kilka tygodni rozpoczniemy czas letnich wakacji. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjazd, koniecznie należy sprawdzić, czy nasze dowody osobiste i paszporty są ważne! Dotyczy to również dokumentów dzieci. Wniosek o wydanie nowego dowodu można złożyć w dowolnym urzędzie. W Radzionkowie zajmuje się tym Referat Spraw Obywatelskich (ul. Męczenników Oświęcimia 42, parter, pokój nr 7) w godzinach pracy Urzędu. Czas oczekiwania na nowy dokument wynosi maksymalnie 30 dni.

Wymagane dokumenty to:
- wniosek (do pobrania poniżej) – taki sam wzór dla dzieci i osób dorosłych,
- zdjęcie – wykonane nie wcześniej niż pół roku przed dniem złożenia wniosku,
- aktualny dowód osobisty, a gdy już stracił ważność, to również paszport (jeżeli posiadamy).

W przypadku gdy składamy wniosek dla dziecka, potrzebujemy wszystkie dokumenty wymienione powyżej oraz dowód osobisty dziecka lub ważny paszport – jeżeli posiadamy.

Wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego składamy i odbieramy nowy dokument osobiście. Dla dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia jest możliwość złożenia wniosku korzystając z platformy E-PUAP. Dzieci powyżej 5 roku życia muszą być obecne przy składaniu wniosku, a dzieci powyżej 12 roku życia również przy odbiorze.

WAŻNE!
Wniosek dla dzieci może złożyć tylko jeden z rodziców – nie ma obowiązku, aby byli obecni oboje rodzice!

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy to kontaktu telefonicznego: 32 3887 111, 126, 110.

Godziny pracy Urzędu Miasta:
- pon., wt., czw.: 7.00 – 15.00
- śr.: 7.00 – 17.00
- pt.: 7.00 – 13.00

W przypadku chęci wyrobienia paszportu, zachęcamy do kontaktu z Biurem Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach, tel. 32 381-37-92. Aby złożyć wniosek, należy zarezerwować kolejkę poprzez system na stronie https://bezkolejki.eu/suw (nalezy wybrać Punkt Paszportowy w Tarnowskich Górach).

WNIOSEK DOWÓD OSOBISTY
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).