Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Zanim zaplanujesz wakacje sprawdź ważność dowodu i paszportu!

02 lipca, 2024

wakacjeZa kilka tygodni rozpoczniemy czas letnich wakacji. Zanim jednak zdecydujemy się na wyjazd, koniecznie należy sprawdzić, czy nasze dowody osobiste i paszporty są ważne! Dotyczy to również dokumentów dzieci.

Wniosek o wydanie nowego dowodu można złożyć w dowolnym urzędzie (wypełnia go pracownik urzędu). W Radzionkowie zajmuje się tym Referat Spraw Obywatelskich (ul. Męczenników Oświęcimia 42, parter, pokój nr 7) w godzinach pracy Urzędu.

Czas oczekiwania na nowy dokument wynosi maksymalnie 30 dni.

Wymagane dokumenty to:
- zdjęcie – wykonane nie wcześniej niż pół roku przed dniem złożenia wniosku,
- aktualny dowód osobisty, a gdy już stracił ważność, to również paszport (jeżeli posiadamy).

W przypadku gdy składamy wniosek dla dziecka, potrzebujemy wszystkie dokumenty wymienione powyżej oraz dowód osobisty dziecka lub ważny paszport – jeżeli posiadamy.

Sprawę załatwiamy osobiście, nowy dokument odbieramy również osobiście. Dzieci powyżej 5 roku życia muszą być obecne przy składaniu wniosku, a dzieci powyżej 12 roku życia również przy odbiorze. Istnieje również możliwość złożenia wniosku przez platformę E-PUAP , ale osoby powyżej 12 roku życia w ciągu 30 dni muszą zgłosić się do urzędu w celu pobrania odcisków palców oraz złożenia podpisów (w przypadku osób niepełnoletnich, ale powyżej 12 roku życia konieczna jest obecność zarówno dziecka, jak i jednego z rodziców z ważnym dowodem osobistym).

WAŻNE!
Wniosek dla dzieci może złożyć tylko jeden z rodziców – nie ma obowiązku, aby byli obecni oboje rodzice!

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy to kontaktu telefonicznego: 32 3887 111, 126, 110.

Godziny pracy Urzędu Miasta:
- pon., wt., czw.: 7.00 – 15.00
- śr.: 7.00 – 17.00
- pt.: 7.00 – 13.00

W przypadku chęci wyrobienia paszportu, zachęcamy do kontaktu z Biurem Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach, tel. 32 381-37-92. Aby złożyć wniosek, należy zarezerwować kolejkę poprzez system na stronie https://bezkolejki.eu/suw (należy wybrać Punkt Paszportowy w Tarnowskich Górach).
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).