Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Zaproś mnie na swoją lekcję

02 grudnia, 2020

Baner "Zaproś mnie na swoją lekcję"Dzięki projektowi "Zaproś mnie na swoją lekcję", uczniowie klasy 2LO w ramach zajęć online z języka hiszpańskiego z p. Agnieszką Żurek, wzięli w ostatnich dniach udział w lekcji z gościem: p. Anną Różą Żorską, nauczycielem z Warszawy, która przybliżyła nam, znaną na całym świecie, tradycję meksykańskiego Święta Zmarłych "El Día de Los Muertos".

Dowiedzieliśmy się m.in.: jak odmienny jest od polskiej tradycji sposób spędzania tego dnia, dlaczego i jak przygotowuje się "ofrendas" czyli ołtarzyki ku czci zmarłych, jakie potrawy przygotowuje się w te dni, czym są "calaveras" czyli słynne meksykańskie czaszki. W przyszłości chcemy popularyzować w naszej szkole tradycje krajów Ameryki Łacińskiej i Hiszpanii, a także udowodnić, że zdalne nauczanie wcale nie musi być do tego przeszkodą.

Zrzut ekranu z prowadzonej lekcji online

 
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).