Niedziela, 7 marca 2021r. | Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty

Zarejestruj się na szczepienie przez SMS

25 stycznia, 2021

Szczepimy sięJeśli masz co najmniej 70 lat, od 22 stycznia możesz zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 przez SMS, pod numerem 664 908 556. Instrukcję znajdziesz poniżej. Rejestracja SMS jest przeznaczona dla osób z grupy 70+. Jeżeli do niej nie należysz, możesz zgłosić chęć zaszczepienia na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl.

Pamiętaj! Tylko numer 664 908 556 jest przeznaczony do rejestracji na szczepienia poprzez SMS. Jeżeli dostaniesz SMS-a z innego numeru, nie odpowiadaj! Może to być próba wyłudzenia pieniędzy. Zawsze weryfikuj numer telefonu na stronie gov.pl/szczepimysie.

Jak zarejestrować się poprzez SMS?
Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.

• Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556
  • Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL
  • Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a
  • Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy. Dzięki temu, zaproponujemy Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.
  • Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222
  • Otrzymasz informację o najbliższym możliwym terminie szczepienia, adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane, a także godzinie szczepienia.
  • Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.
  • Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
  • Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!
  • Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.

UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.