Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Zmarł ks. Ernest Grajcke

31 sierpnia, 2023

Dotarła do nas smutna informacja, że w środę 30 sierpnia 2023 roku, w wieku 83 lat i sześćdziesiątym roku kapłaństwa, odszedł od nas ksiądz Ernest Grajcke – proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w latach 1979 – 1993. Za swoją działalność na rzecz Radzionkowa oraz wspieranie starań o odzyskanie praw miejskich odznaczony w 2008 roku Nagrodą Honorową "Crux Adalberti".  

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 2 września, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mysłowicach - Wesołej: o godz. 13.15 - Modlitwa Różańcowa, o godz. 14.00 - Msza Święta pogrzebowa.

Wszystkim pogrążonym w smutku składamy najszczersze wyrazy współczucia.
Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).