Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z organizacją Gwarków

08 września, 2022

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że w związku z organizowanymi Gwarkami w dniach 8-11 września br. komunikacja miejska będzie funkcjonować według planowanych rozkładów jazdy. Jednakże w związku przewidywanym zwiększeniem liczby pasażerów, ZTM uruchomi w dniach 9-11 września br., po godz. 22:00, dodatkowe kursy na liniach obsługujących kierunki wyjazdowe z Tarnowskich Gór, tj.:

piątek 9 września:
- linia M102 o godz. 22:52 do Radzionków Rojca
- linia 5 o godz. 23:00 do Piekary Śląskie Szarlej
- linia 129 o godz. 22:39 do Tworoga
- linia 87 o godz. 23.07 do Żyglina

sobota 10 września i niedziela 11 września
- linia M102 o godz. 23:07 do Radzionków Rojca
- linia 5 o godz. 23:04 do Piekary Śląskie Szarlej
- linia 129 o godz. 22:29 do Tworoga
- linia 87 o godz. 23.07 do Żyglina

Również w związku z zamknięciem dróg, z powodu organizowanego pochodu w niedzielę 11 września, autobusy kursować będą objazdami, o których wspomina poniższy dokument:

Gwarki - pochód

Gmina Radzionków
Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.