Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

30 dni na zgłoszenie, zarejestrowanie, zawiadomienie

05 stycznia, 2021
30 dni na zgłoszenie, zarejestrowanie, zawiadomienie

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego przypomina, że:

• Właściciel zakupionego od 1 stycznia 2021 r. zarejestrowanego już w kraju pojazdu ma obowiązek dokonania zgłoszenia nabycia w terminie 30 dni od momentu zakupu pojazdu.
  • Właściciel zakupionego od 1 stycznia 2021 r. pojazdu sprowadzonego z terenu Unii Europejskiej ma obowiązek zarejestrowania pojazdu w kraju w terminie 30 dni od momentu sprowadzenia pojazdu do kraju.
  • Osoba, która dokonała zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju, od dnia 1 stycznia 2021 r. ma obowiązek zawiadomić o tym fakcie starostę w terminie 30 dni od momentu zbycia pojazdu.