Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Aparat RTG typu “telekomando” zakupiony w ramach dotacji od Województwa Śląskiego

30 grudnia, 2020

Dzięki wspólnym staraniom pracowników naszego Starostwa oraz Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. i wsparciu Marszałek Województwa Śląskiego Pani Izabeli Domagały Powiat Tarnogórski pozyskał dotację celową na doposażenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach w aparat RTG typu “telekomando”.

Dziś prezes szpitala Leszek Jagodziński, dokonał prezentacji sprzętu oraz podziękował obecnym na spotkaniu przedstawicielom władz samorządowych za pomoc i zaangażowanie w pozyskaniu tak nowoczesnego i potrzebnego aparatu RTG.

Niniejszy zakup RTG był możliwy dzięki otrzymaniu wsparcia finansowego Województwa Śląskiego w ramach zawartej umowy dotyczącej pomocy finansowej na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. “Wsparcie działań Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się, zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19”.

Całkowity koszt realizacji zadania, to kwota 645 840,00 złotych, w tym otrzymana dotacja to 480 000,00 zł a wkład własny Powiatu wynosi 165 840,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).