Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Bezpieczne wakacje 2023

27 czerwca, 2023

awatar bezpieczne wakacje.

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie całego województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023″.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia kolejnej edycji tej akcji w naszym regionie, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom i młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się na terenie naszego województwa.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować różne formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach turystycznych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze: 32 20 77 077.

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji. Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach.

Więcej szczegółów o akcji oraz informacji dotyczących trybu zgłaszania do kontroli autokarów przewożących dzieci na wypoczynek znajduje się na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Pamiętajmy również o bezpiecznym przemieszczaniu się po drogach. Ważne informacje pod linkiem:

Bezpieczeństwo na drogach

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

plakat bezpieczne wakacje. Grafika plaży, lasu, zabudowy miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).