Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Deklaracja finansowego wsparcia dla Powiatu

25 czerwca, 2020

W dniu dzisiejszym Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala otrzymała z rąk Poseł Barbary Dziuk czek na kwotę 5 934 942 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach #TarczaDlaSamorządów wraz z zapewnieniem wpłynięcia na konto powiatu niniejszych środków pieniężnych.

Zgodnie z rządowymi zapewnieniami Fundusz Inwestycji Samorządowych jest elementem pakietu stymulującego rozwój gospodarki, który ma wspomóc przedsięwzięcia realizowane przez gminy i powiaty w całej Polsce. Samorządy odpowiadają bowiem za ok. 40 proc. wydatków inwestycyjnych w kraju. Nowy fundusz ma wspomóc samorządy w kontynuowaniu rozpoczętych przedsięwzięć.

Środki w ramach #TarczaDlaSamorządów będzie można wydać na wszystkie wydatki, które mieszczą się w kategorii: inwestycje (np. na kanalizację, remont szkoły, nowy chodnik).

x
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).