Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Dziś rozpoczynają się matury

08 czerwca, 2020

Dziś, 8 czerwca rozpoczynają się matury.  Uczniowie od godziny 9.00 pisać będą test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Do egzaminu przystąpi 1112 tegorocznych absolwentów liceów i techników z 11 szkół powiatu tarnogórskiego.

Podczas egzaminów trzeba będzie przestrzegać wytycznych sanitarnych opracowanych m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczniowie muszą do szkoły przynieść własne przybory i wodę, a rodzice nie mogą wejść do budynku. Ławki muszą być oddalone od siebie o półtora metra, w takiej odległości będą też musieli stać od siebie maturzyści, zanim wejdą do sal egzaminacyjnych. Maseczki lub inne osłony na nos i usta będą mogli zdjąć, dopiero gdy usiądą w ławkach.

Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce egzaminy maturalne zostały przesunięte z maja na termin czerwcowy. Decyzją ministra edukacji nie odbędą się obowiązkowe matury ustne. Sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór i jak najlepszych wyników !

x
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).