Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Ekologiczna instalacja Veolii

19 kwietnia, 2024

Grupa osób w kamizelkach i kaskach stoi przed dużym urządzeniem znajdującym się w otoczeniu wysokich drzew.

Oddana do użytku nowoczesna instalacja wykonana w ramach projektu Szafir zabezpiecza dostawy ciepła dla mieszkańców miasta w ponad 50 %. Co więcej, projekt Szafir przyniesie efekty środowiskowe i pozwoli na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. To jedne z najistotniejszych aspektów zakończonej inwestycji w Tarnowskich Górach.

Veolia Południe z Grupy Veolia term oddała do użytku ostatni element projektu Szafir tzw. zespół kogeneracyjny o mocy 0,99 MWe zasilany gazem ziemnym i biogazem wyprodukowanym w lokalnej Centralnej Oczyszczalni Ścieków.

18 kwietnia br. odbyło się oficjalne zakończenie projektu Szafir, w którym uczestniczyła Starosta Krystyna Kosmala.

W ramach projektu powstała także, oddana w 2023 r., nowoczesna instalacja kogeneracyjna, oparta o dwa silniki gazowe, o mocy 2 MWt każdy i kotłownię na paliwo biomasowe leśne o mocy 12 MWt.

Ekologiczna instalacja dostarcza ciepło do 10 tysięcy mieszkań i obiektów publicznych w Tarnowskich Górach, a inwestycja przyniesie także liczne inne korzyści dla mieszkańców, m.in. ograniczy o połowę zużycia węgla w ciepłowni oraz zredukuje emisję CO2 o 24%.

Źródło: Grupa Veolia.

Grupa osób stoi obok siebie, wszyscy trzymają w dłoniach nożyczki i czerwoną wstęgę. Wszystkie osoby są w kaskach ochronnych i kamizelkach.
Duże urządzenie znajdujące się w otoczeniu wysokich drzew.
Grupa osób w kamizelkach i kaskach stoi przed dużym urządzeniem znajdującym się w otoczeniu wysokich drzew.
Grupa osób w kamizelkach i kaskach, stoi przed dużym urządzeniem.
Grupa osób w kamizelkach i kaskach stoi przed dużym urządzeniem znajdującym się w otoczeniu wysokich drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).