Piątek, 9 grudnia 2022r. | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny

Inauguracja roku akademickiego Tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

04 października, 2022

Grupa osób stoi na scenie, kobieta trzyma mikforon w ręce

Wczoraj w Kompleksie Zamkowym w Starych Tarnowicach odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego, już 16 roku akademickiego Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po odśpiewaniu „Gaudeamus igitur” Prezes Magdalena Latacz uroczyście otwarła kolejny rok akademicki. Podczas ceremonii starosta Krystyna Kosmala wraz z burmistrzem Arkadiuszem Czechem wręczyli indeksy i złożyli gratulacje nowym studentom wstępującym w szeregi UTW.

Starosta Krystyna Kosmala wraz z Przemysławem Cichoszem – Przewodniczącym Rady Powiatu, wicestarostą Sebastianem Nowakiem oraz Stanisławem Torbusem życzyli wszystkim studentom samych sukcesów oraz ciekawych wydarzeń w nadchodzącym roku oraz wręczyli zaproszenia dla studentów UTW, na jedne z pierwszych wykładów i warsztatów „Bezpieczny Senior”, które odbędą się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.
Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichosz podczas składania życzeń wręczył Magdalenie Latacz róg obfitości, którym to wywołał uśmiech na twarzy każdego studenta biorącego udział we wczorajszej uroczystości.
Rozpoczęcie nowego roku uświetnił występ muzyków, a wśród gości nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, samorządów oraz osób współpracujących z członkami stowarzyszenia na co dzień.

Dwie kobiety, które trzymają duży róg obfitości
Kilka osób znajdujących się na scenie, mężczyzna w okularach trzyma w dłoniach duży obraz, kobieta przemawia do mikrofonu, a obok niej stoi kobieta trzymająca duży róg obfitości
Grupa osób ubranych w białe koszule i czapki studenckie, po prawej stronie scena, a w tle duży monitor.
Kilka osób na scenie z instrumentami oraz kobieta trzymająca w ręce mikrofon
Duża grupa osób zgromadzona na stołkach przed dużą sceną, w tle wyświetlony duży baner
Kilka osób zgromadzonych obok siebie, mężczyzna w okularach trzyma w ręce dokument, a drugą rękę podaje osobie znajdującej się przed nim.
Grupa osób stoi na scenie, kobieta trzyma mikforon w ręce