Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Informacja o projekcie „Trenuj jak żołnierz”

18 kwietnia, 2023

wojsko trenuj jak żołnierz plakat

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło informację na temat projektu z zakresu obronności i bezpieczeństwa narodowego pod hasłem: „Trenuj jak żołnierz”. Celem przedsięwzięcia jest budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

„Trenuj jak żołnierz” jest propozycją dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Projekt umożliwia ochotnikom 16-dniowe szkolenie wojskowe w dwóch etapach: 2-dniowe poznanie jednostki i wojska oraz 14-dniowe szkolenie. W trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności oraz podstaw musztry.

Więcej na stronie: „Trenuj jak żołnierz”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).