Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Informacja o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego

02 grudnia, 2020

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadomił o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na terenie województwa śląskiego.
Na podstawie prognozy i wyników pomiaru jakości powietrza na stacjach monitoringu w dniu dzisiejszym na obszarze m.in. powiatu tarnogórskiego, ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza w szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie bardzo zła.
W celu zmniejszenia narażenia na wysokie stężenia zanieczyszczeń w powietrzu zaleca się ograniczenie przebywania poza budynkami małym dzieciom, kobietom w ciąży, osobom starszym, osobom z chorobami serca lub układu oddechowego, ponadto osobom z rozpoznaną chorobą nowotworową oraz ozdrowieńcom. Zaleca się dziś powstrzymanie się od aktywności fizycznej na otwartym powietrzu, ograniczenie wietrzenia pomieszczeń.

Więcej: http://www.katowice.wios.gov.pl/index.php?tekst=jakosc/i

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).