Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Inwestycja w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego

19 listopada, 2020

„Bezpieczny pieszy – remont nawierzchni chodników w ciągu dróg powiatowych 3275S ul. Wolności w Zbrosławicach oraz 3220S ul. Oświęcimskiej w Zbrosławicach” to tytuł tegorocznego zwycięskiego projektu dla gminy z liczbą mieszkańców powyżej 10 000 tysięcy.

Projekt zgłosiła do powiatowej IV edycji budżetu partycypacyjnego Pani Karina Respondek. Oddano na niego 687 ważnych głosów.

Nowy chodnik nie tylko wpłynął na walory estetyczne w gminie, lecz głównie poprawił bezpieczeństwo pieszych. Jak uzasadnił wnioskodawca, chodnik ten jest ważnym ciągiem komunikacyjnym na terenie miejscowości Zbrosławice.

Przypomnijmy, w budżecie Powiatu Tarnogórskiego na 2020 rok przeznaczono kwotę 400 000 zł na realizację projektów zgłoszonych w ramach budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy Powiatu zgłosili 21 projektów, z czego 14 zostało zweryfikowanych pozytywnie i poddanych pod głosowanie społeczne. W trakcie głosowania oddano łącznie 4 585 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).