Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Inwestycje drogowe w Kaletach

05 czerwca, 2023

widok miejscowości z lotu ptaka

Dzięki współpracy pomiędzy Powiatem Tarnogórskim, a Urzędem Miasta Kalety rozpoczęły się prace wiązane z inwestycją „Przebudowa DP 2335 S ul. Ofiar Katynia w Kaletach”. Miasto Kalety partycypując w kosztach, przeznaczyło na ten cel 50% kosztów całkowitych zadania (1 mln zł na rok 2023 oraz ponad 965 tys. zł w roku 2024), pozostała część zostanie sfinansowana z budżetu powiatu.

Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach wyłonił w drodze postępowania przetargowego wykonawcę zadania. Firma Larix, z którą podpisano umowę prowadzi prace drogowe na wyznaczonym terenie. Podczas spotkania, członka zarządu nadzorującego inwestycje w powiecie Krzysztofa Łozińskiego z Burmistrzem Kalet Klaudiuszem Kandzią oraz Eugeniuszem Ptakiem (radny powiatowym), sprawdzono postęp prac oraz sposób realizacji tej inwestycji. Ponadto, aby dokładnie zapoznać się z istniejącą już infrastrukturą drogową w rejonie Zielonej, Panowie dokonali lustracji tego terenu przemieszczając się na rowerach. Była to także okazja do sprawdzenia niedawno wyremontowanego mostu drewnianego w Zielonej, który stanowi ważny element komunikacyjny dla pieszych i rowerzystów.

rowerzyści stoją obok rowerów na drodze
widok miejscowości z lotu ptaka
widok miejscowości z lotu ptaka
rowerzyści na drodze brukowanej
widok miejscowości z lotu ptaka
rowerzyści na drodze asfaltowej
rowerzyści na moście drewnianym
most drewniany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).