Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

„Jesteśmy sąsiadami”

17 marca, 2023

cztery uśmiechnięte kobiety

Dzisiaj podsumowano projekt „Jesteśmy sąsiadami” organizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach. Dotyczył integracji dzieci ukraińskich i polskich, mieszkających na terenie powiatu tarnogórskiego.

Projekt finansowany był przez Międzynarodową Organizację do Spraw Migracji(IOM), a realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń”.
W ramach realizacji projektu odbyły się warsztaty integracyjne: Psychocooking, Arteterapia, Terapia Ruchem, oraz podsumowujące party integracyjne ,,Dzień Przyjaźni”, utrzymane w klimacie psychoterapii integracyjnej.
W trakcie podsumowania odbyła się wystawa prac uczestników, wspólny taniec i malowanie rękami serc w kolorach flag Polski i Ukrainy.
Najważniejszym celem projektu była integracja dzieci i młodzieży, ale również redukcja stresu i wzmocnienie pewności siebie. Udział w prowadzonych terapiach, a tym samym prezentacja swojej pracy, jest najprostszą formą zniwelowania negatywnego postrzegania siebie na tle innych i otaczającego świata.
W realizacji projektu uczestniczyli polscy i ukraińscy uczniowie SOSW, Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnogórskich Górach oraz Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach wraz z nauczycielami.
Koordynatorami projektu byli nauczyciele SOSW- Agata Koptyńska – Małek, Barbara Klimek, Monika Makosz, Monika Duda, Aleksandra Brytner, Edyta Morawska.

malowanie dłoni farbą
mężczyzna odbijający dłonie na papierze
kobieta przemawiająca przez mikrofon
cztery uśmiechnięte kobiety
młodzież na widowni podczas występów
osoby podczas malowania dłoni

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie i organizację projektu. Uczestnikom gratulujemy udziału i motywacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).