Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego

30 października, 2020

Interesuje Was jaki organ jednostki samorządu terytorialnego (JST) odpowiada za poszczególne zadania? Eksperci Związku Powiatów Polskich (ZPP) opracowali Mapę kompetencji JST. Dane ujęte w przejrzystej tabeli pozwalają w szybki sposób sprawdzić, czym zajmuje się dany organ. Nowo powstałe narzędzie ma służyć wszystkim – mieszkańcom, przedsiębiorcom, samorządowcom czy pracownikom administracji publicznej – w uzyskaniu potrzebnych informacji na temat kompetencji poszczególnych jednostek samorządowych.

Jeśli zatem, ktoś nie wie do kogo zwrócić się w danej sprawie to wystarczy, że wpisze w wyszukiwarkę dostępną pod adresem: https://zpp.pl/kompetencje odpowiednie hasło po czym otrzyma odpowiedź do kogo należy się zwrócić, jaki przepis reguluje to zadanie, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).