Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Marszałek w kopalni

23 lipca, 2020

Marszałek Województwa śląskiego Jakub Chełstowski wraz z Izabelą Domogałą, członkiem Zarządu Województwa odwiedzili wczoraj Zabytkową Kopalnię Srebra oraz wylot Sztolni Głębokiej Fryderyk.

Wizyta miała związek z kończącymi się pracami budowlanymi przy wylocie sztolni. Przypomnijmy: po ponad roku kończy się likwidacja zapadliska przed wylotem wraz z odbudową 50 metrów sztolni , a także prace konserwatorskie portalu. Inwestycja warta 3,5 mln została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski. Prace zakończą się w sierpniu, na nich jednak nie koniec prac przy wylocie. Gmina Zbrosławice, bo to na jej terenie leży wylot wraz z roznosem, także dzięki pomocy Urzędu wykonała projekt ścieżki edukacyjnej i zagospodarowania otoczenia portalu.

Ze swojej strony zapewnimy wsparcie finansowe prac – powiedziała Izabela Domogała.

Cieszymy się z zainteresowania najważniejszymi zabytkami Tarnowskich Gór i całego regionu, szczególnie, że to Urząd Marszałkowski jest jednym z głównych właścicieli i zarządzających dobrem wpisanym na listę UNESCO – powiedział Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych. W spotkaniu udział wzięła starosta Krystyna Kosmala.

(UM Tarnowskie Góry)

  • x
  • x
  • x
  • x
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).