Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Mateusz Lipp w Schalke 04 !

18 sierpnia, 2020

Wczoraj dotarły do nas świetne wieści. Mateusz Lipp, wychowanek UKS Ruch Radzionków, podpisał kontrakt z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kim jest Mateusz Lipp?

Mateusz Lipp urodził się 4 stycznia 2004 r. i gra na pozycji środkowego obrońcy. Przygoda Mateusza z piłką nożną zaczęła się w wieku 6 lat, kiedy rozpoczął treningi w UKS Ruch Radzionków.

W 2016 roku Mateusz, wraz z kolegami z UKS Ruch Radzionków i TS Gwarek Tarnowskie Góry, reprezentowali powiat tarnogórski na międzynarodowym turnieju, który odbył się w partnerskim powiecie Erlangen – Höchstadt (Niemcy). Wówczas nasza drużyna zwyciężyła i był to pierwszy duży sukces młodego piłkarza. Rok później Mateusz Lipp wstąpił do Akademii Ruchu Chorzów, a stamtąd trafił właśnie do Schalke 04. Lipp jest również reprezentantem Polski U16.

Trzymamy kciuki za Mateusza!

Foto: Łukasz Maciongowski

  • x
  • x
  • x
  • x
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).