Sobota, 25 maja 2024r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Naprawa zabytkowego muru cmentarza

17 marca, 2023

Grupa osób stojących przed banerem, na którym znajduje się logo i napis powiat tarnogórski.

Po kilku latach starań podpisano umowę na naprawę muru cmentarza żydowskiego przy ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach, będącego obiektem wpisanym do rejestru zabytków. W inwestycję włączyła się Gmina Żydowska w Katowicach, której zarząd wydał decyzję o dofinansowaniu remontu ogrodzenia. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo odwiedzających obiekt, a także zwiększy walory estetyczne tego istotnego miejsca na mapie miasta, szczególnie w kontekście trwających prac związanych z budową ścieżki rowerowej i chodnika przy ulicy Gliwickiej.

Do przetargu przystąpiło kilka firm z całej Polski. Najkorzystniejszą ofertę, która spełniała wymogi przetargu złożyła firma Kamieniarka ze Śmiłowa. Poza wkładem z budżetu powiatu, konieczne okazało się pozyskanie środków zewnętrznych w kwocie 30 tys. zł.

Dziękujemy gminie żydowskiej za okazane wsparcie i zaangażowanie się w realizację inwestycji.

Grupa osób stojących na remontowanym odcinku chodnika. Obok znajduje się duży budynek z cegły. W tle stoją maszyny budowlane.
Grupa osób stojących obok siebie. W tle widać kamienny mur.
Wysokie ogrodzenie z cegły, za którym znajduje się maszyna budowlana. Przed murem stoi grupa osób.
Dwie kobiety stojące naprzeciw mężczyzny w berecie. W tle kamienny mur z tabliczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).