Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Nowoczesna strzelnica w „Kolejówce”

13 stycznia, 2023

W Zespole Szkół Techniczno-Usługowych otwarto nowoczesną multimedialną strzelnicę z systemem szkolno-treningowym ”POJEDYNEK”. Zadanie powstało w ramach projektu „Strzelnica w Powiecie 2022”. Całkowita wartość projektu to 230 tys. złotych. Część środków pozyskano od Ministra Obrony Narodowej (180 tys. złotych), pozostała część to środki własne Powiatu Tarnogórskiego.
Uruchomiona strzelnica będzie wykorzystywana przez uczniów wszystkich tarnogórskich szkół ponadpodstawowych, a także organizacje pozarządowe i służby mundurowe.

Podstawa programowa Edukacji dla Bezpieczeństwa w szkołach ponadpodstawowych będzie obejmowała podstawy strzelania z częścią praktyczną prowadzoną z wykorzystaniem bezpiecznych narządzi do ćwiczeń strzeleckich, takich jak np. broń kulowa, pneumatyczna, repliki broni strzeleckiej (ASG), strzelnice wirtualne albo laserowe.

W związku z powyższym „tarnogórska Kolejówka” będzie podpisywać porozumienia ze szkołami i organizacjami na udostępnienie strzelnicy w ramach zajęć Edukacja dla Bezpieczeństwa z następującym uwzględnieniem dostępności:

  • dla szkół 130 godzin w miesiącu
  • dla organizacji pozarządowych 30 godzin w miesiącu

Podczas otwarcia goście wśród których byli: Starosta Krystyna Kosmala z członkami zarządu powiatu, przedstawiciele Wojska Polskiego i służb mundurowych, kuratorium oraz dyrektorzy i nauczyciele tarnogórskich szkół ponadpodstawowych mieli możliwość zapoznać się z szybkim instruktażem i przetestować jak działa sprzęt w multimedialnej strzelnicy.

Grupa młodzieży w mundurach, wszyscy stoją obok siebie w kilku rzędach.
Starosta mówiąca do mikrofonu.
Grupa osób zgromadzona w sali, w tle kobieta z mikrofonem w ręce.
Starosta trzymająca w ręce nożyczki i wstęgę. Obok starosty stoi kilka osób, w tym mężczyzna w mundurze.
Wicestarosta podczas przecinania wstęgi.
Grupa osób stojąca obok siebie. Kobiety i mężczyźni w wizytowych strojach oraz kilku mężczyzn w mundurach.
Broń leżąca na blacie stołu, w tle wyświetlony obraz rzutnikiem.
Grupa osób stojąca blisko siebie w pomieszczeniu, e tle dwa duże okna.
Mężczyzna trzymający w rękach broń, który celuje do planszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).