Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Ogólnopolski Dzień Transplantacji w powiecie

26 stycznia, 2023

Kilka osób stojących przy samochodzie. Dwie osoby są w mundurach policyjnych. Jeden z mężczyzn ma na sobie pomarańczową kurtkę. W tle zaparkowany radiowóz policyjny.

Dzisiaj pracownicy starostwa wraz z funkcjonariuszami tarnogórskiej drogówki oraz ratownikiem medycznym rozmawiali z kierowcami i pasażerami samochodów o prowadzonej akcji. Zainteresowanym przekazywano ulotki informacyjne dotyczące transplantacji. Do akcji włączył się również tarnogórzanin Pan Marek Breguła, który dzięki dawcy, jako pierwszy w Polsce przeszedł udaną operację przeszczepu płuc i serca.

Reprezentujący zarząd powiatu Stanisław Torbus wręczał kierowcom podręczne apteczki i zachęcał do podjęcia rozmów z najbliższymi odnośnie dawstwa.

POROZMAWIAJMY! Najbliżsi powinni znać Twoją decyzję.

Mężczyzna w pomarańczowej kurtce, stoi przy samochodzie. W samochodzie jest otwarta szyba, osoba znajdująca się za kierownicą trzyma w ręce ulotkę.
Stanisław Torbus i ratownik medyczny stoją przy samochodzie znajdującym się na poboczu.
Osoba stojąca tyłem w kurtce z napisem ratownik medyczny. W tle samochód znajdujący się na poboczy drogi, przy którym stoi dwóch funkcjonariuszy policji.
Policjanci stojący przy samochodzie, który stoi na poboczu.
Osoba trzymająca w ręku telefon i nagrywająca film.
Kilka osób stojących obok siebie, w tle jezdnia i znaki drogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).