Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Ogrodzenie „CEKUŚ” w nowej odsłonie

28 sierpnia, 2023

ogrodzenie pałacu w Nakle Śląskim

W ubiegłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego, dzięki Państwa zaangażowaniu zwyciężył projekt „Remont ogrodzenia oraz bram wjazdowych do zabytkowego parku w Nakle Śląskim – etap II”. Właśnie dobiegł końca remont i zakończone zostały prace budowlane związane z jego realizacją. Całkowity koszt tego projektu to 321.000 złotych.

Krzysztof Łoziński- członek zarządu powiatu wraz z naczelnik wydziału inwestycji Joanną Krawczyńską sprawdzili sposób wykonania ostatniego zadania oraz dokonali oględzin pozostałej części ogrodzenia. To już kolejna inwestycja obejmująca teren zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim realizowana ze środków Powiatu Tarnogórskiego.

Powiat Tarnogórski w ostatnich latach przeznaczył łącznie ponad 10 milionów na remonty i rewitalizacje terenu wokół pałacu. Największą inwestycją był generalny remont wnętrza pałacu, który pochłonął ponad 7,6 mln złotych, a także odnowienie wieży pałacu, gdzie koszt inwestycji to kolejne 1,5 mln złotych. Od zakończenia remontu w budynku działa Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Teren parku, który w ostatnich latach został rewitalizowany wraz z zamontowaniem odpowiedniego oświetlenia, to kolejne inwestycje przekraczające pół miliona złotych. Obecnie, dzięki zaangażowaniu mieszkańców zakończono kolejne dwa. Są one związane z odnową bram wjazdowych i ogrodzenia. Koszt  całkowity to prawie 660.000 złotych.

W najbliższym czasie będzie realizowana kolejna inwestycja na terenie zespołu pałacowo-parkowego. Będzie to budowa pałacowego placu zabaw dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).