Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Pogarszające się warunku pogodowe

30 stycznia, 2023

śnieg na ławce

Padający deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają duże zagrożenie. W takich warunkach, kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Ponadto wraz z pogorszeniem pogody, na drogach i chodnikach zrobiło się bardziej niebezpiecznie.

Opady śniegu, a także śliska nawierzchnia i niska temperatura znacznie utrudniają poruszanie się nie tylko kierowcom, ale również pieszym. Przypominamy właścicielom i zarządcom o obowiązku odśnieżania chodników i dojść do obiektów.

Piesi wchodzący na jezdnię muszą przewidywać zachowanie pojazdów na śliskiej, oblodzonej jezdni. Droga zatrzymania pojazdu z całą pewnością ulegnie wydłużeniu i to nawet o kilkanaście, czy kilkadziesiąt metrów!!! Nie wolno o tym nigdy zapomnieć. Zaskoczenie kierowcy przez roztargnionego pieszego bardzo łatwo może doprowadzić do niekontrolowanego poślizgu.

Niebagatelnego znaczenia nabierają również wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe przy naszej odzieży, torbach i plecakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).