Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Powiatowe targi edukacyjne i dni otwarte

16 marca, 2023

grupa osób na sali

Targi edukacyjne i dni otwarte, to wydarzenia mające przybliżyć przyszłym absolwentom podstawówek możliwości edukacyjne w szkołach ponadpodstawowych powiatu tarnogórskiego.  

W ramach dni otwartych szkoły przygotowały zróżnicowane formy promocji, np. w  „Chemiku” można było porozmawiać z przedstawicielami firm współpracujących ze szkołą w ramach realizacji praktyk zawodowych, a także  na temat ofert pracy po zakończeniu  edukacji. Najlepszym przykładem byli sami absolwenci „Chemika” reprezentujący firmy i zakłady pracy. W tych dniach była okazja zobaczyć jedne  z najnowocześniejszych laboratoriów  w regonie, z którego na co dzień korzystają uczniowie.

W „Gastronomiku”, odwiedzający uczniowie mogli zapoznać się z profesjonalnym zapleczem dydaktycznym, zobaczyć pracownie oraz część restauracyjną, czy kuchnię, gdzie uczniowie podczas praktyk uczą się obsługi klienta czy też sami przygotowują potrawy.

W „Plastyku” można było stracić „głowę” podczas warsztatów z rzeźby, zainteresowani poznali techniki wywoływania zdjęć, czy też podstawy rysunku i projektowania. Korytarze, wnętrza warsztatów oraz klas są jak pracownie artystyczne przepełnione różnymi obrazami, zdjęcia i czy rzeźbami pokazującymi talenty uczniów obecnych i absolwentów szkoły.

To tylko wycinek z tego co działo się w ostatnich dniach w szkłach ponadpodstawowych powiatu tarnogórskiego.

uczniowie podczas dni otwartych
kilka osób na sali podczas prezentacji stoiska
kilka osób na sali podczas prezentacji stoiska
kilka osób na sali podczas prezentacji stoiska
kobieta i mężczyzna podczas prezentacji
dwie kobiety
grupa osób na sali
grupa osób w labolatrium
dziewczyna patrzy przez mikroskop

Ostatnie dwa dni były szczególnie otwarte dla tych, którzy nie są zdecydowani, gdzie w najbliższym roku szkolnym będą się uczyć. Nasze licea cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, jednak w ofercie jest wiele ciekawych kierunków w klasach technicznych i szkół branżowych. Kto nie jest jeszcze zdecydowany lub ma pytania, może w każdy dzień od poniedziałku do piątku osobiście przyjść i dopytać o kierunki kształcenia, czy ofertę edukacyjną szkoły. Zapraszamy!

dziewczyna w laboratorium
uczniowie podczas praktyk w pracowni gastronomicznej
uczniowie podczas praktyk w pracowni gastronomicznej
dziewczyna w pracowni plastycznej
głowy rzeźby
osoby podczas warsztatów fotograficznych
uczniowie podczas targów edukacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).