Sobota, 13 kwietnia 2024r. | Imieniny: Przemyslawa, Hermenegildy, Marcina
Pokaż menu

Powiatowy Konserwator Zabytków

12 stycznia, 2023

Powiatowy Konserwator Zabytków Marzena Plewińska

Od 1 stycznia Powiatowym Konserwatorem Zabytków w powiecie tarnogórskim jest Pani Marzena Plewińska, która pozytywnie przeszła całą procedurę naboru oraz uzyskała akceptację Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Pani Marzena Plewińska jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie jej tematem pracy magisterskiej był „Projekt adaptacji zabytkowej wieży ciśnień na centrum sztuki nowoczesnej i rewaloryzacja terenów zielonych w zabudowie śródmiejskiej” w Zabrzu. Ponadto nowa Pani Konserwator Zabytków ukończyła studia podyplomowe w zakresie konserwacji zabytków architektury i urbanistyki, gdzie tematem pracy była „Rewaloryzacja fasad pałacu Donnersmarcków w Brynku”. Pani Marzena Plewińska od 2001 roku zawodowo związana jest z urzędem starostwa, a jej wykształcenie i zainteresowania integrują się z objętą funkcją.

– od prawie 20 lat zajmowałam się między innymi sprawami związanymi z udzielaniem pozwoleń na budowę i rozbiórkę, zatwierdzaniem projektów budowlanych, przyjmowaniem zgłoszeń o zamiarze budowy oraz wykonywania robót budowlanych, a także udzielaniem pozwoleń na zmianę sposobu użytkowania, które to postępowania w przypadku robót budowlanych przy obiektach zabytkowym wymagały uzyskania pozwolenia lub uzgodnienia z właściwym konserwatorem zabytków – mówi Marzena Plewińska.

Warto nadmienić, że w 2008 roku Marzena Plewińska zdobyła nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddziału Katowice oraz Prezydenta Miasta Zabrze w konkursie „Architektura Roku Województwa Śląskiego” za rewitalizację zabytkowej pływalni przy byłej hucie Donnersmarcków w Zabrzu.

– jako tarnogórzanka zawsze interesowałam się zabytkami ziemi tarnogórskiej. Brałam czynny udział w pracach koncepcyjno-projektowych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO między innymi: rozbudowy bazy turystycznej przy szybie Sylwester w Parku Repeckim oraz modernizacji multimedialnego muzeum w Zabytkowej Kopalni Srebra.

Powiatowy Konserwator Zabytków przyjmuje strony od poniedziałku do piątku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ulicy Karłuszowiec 5, pok. nr 3,
Telefon: 32-381-37-89 e-mail: konserwator@tgpowiat.pl
Więcej informacji oraz potrzebne wnioski i druki pod podanym poniżej linkiem:
https://bip.tarnogorski.pl/?catid=448&parcat=103&t=menu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).