Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Projekt Diagnostyka plus z dofinansowaniem!!!

09 grudnia, 2020

Dzisiaj na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach opublikowana została lista projektów zgłoszonych przez samorządy, które otrzymają dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Wśród 171 wybranych do dofinansowania inwestycji jest projekt zgłoszony przez Powiat Tarnogórski pod nazwą Diagnostyka plus!
Jego celem jest poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia oraz jakości świadczeń medycznych.
Zakłada on zakup sprzętu medycznego dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A. w Tarnowskich Górach. Realizacja inwestycji została zaplanowana w okresie luty 2021 – styczeń 2022.
W ramach projektu zakupiony zostanie tomograf komputerowy i aparat RTG z ramieniem C. Są to urządzenia kluczowe w ocenie stanu zdrowia pacjenta, które stanowią podstawę w profesjonalnym i bezpiecznym świadczeniu usług medycznych.
Na ten cel powiat otrzyma 3 mln dofinansowania.
Łączna kwota dofinansowania na wszystkie 171 inwestycji wynosi 531 695 686,35 zł. Dla województwa śląskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczono kwotę 1 240 945 181,35 zł. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych.
Lista projektów: https://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/kolejne-pol-miliarda-zlotych-dla-gmin-w-wojewodztwie-slaskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).