Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Przebudowa ul. Powstańców Śląskich rozpoczęta

18 maja, 2020

Od rana na ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach pojawił się ciężki sprzęt. Ruszyła długo oczekiwana inwestycja przebudowy tej ulicy. Projekt zakłada budowę dwóch rond. Jedno powstanie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie – na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Opolskiej. Jezdnia na całej długości będzie posiadała stałą szerokość 6,5 metra, wyremontowane zostaną chodniki. Wybudowane zostaną także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe. Całość inwestycji to kwota 5,5 mln złotych. Zadanie w połowie posiada dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę stanowi wkład finansowy Powiatu Tarnogórskiego i Gminy Tarnowskie Góry. Generalnym wykonawcą zadania jest firma Hucz z Boronowa.

x

W trakcie trwania inwestycji obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu, zmienna w zależności od lokalizacji prowadzonych prac. Dojazd do posesji będzie możliwy w ograniczonym zakresie. Należy się jednak liczyć, że podczas prowadzenia bezpośrednio w danym miejscu prac budowlanych nastąpi wyłączenie całkowite.

Uwaga‼️ Przystanki autobusowe zostały już przeniesione na ulicę Sobieskiego. Dojazd do przychodni Bi-Med jest możliwy od ulicy Kościuszki, Opolskiego i Bema.

  • x
  • x
  • x
  • x

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).