Piątek, 1 marca 2024r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach

25 maja, 2020

Od 18 maja br. trwa przebudowa ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach. Projekt remontu zakłada m.in. budowę dwóch rond. Jedno powstanie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie – na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Opolskiej. Droga zyska nową nawierzchnię o stałej szerokość 6,5 metra. Wyremontowane zostaną  chodniki, zatoki autobusowe i  powstaną nowe miejsca postojowe. Inwestycja realizowana jest w trzech etapach.

x

Aktualnie prowadzone są roboty drogowe zlokalizowane w środkowej części zadania – ETAP I. Przewidywany czas realizacji to ok. 4 miesiące.  Uzależniony on jest od wykonania wymiany sieci wodociągowej i gazowej odpowiednio przez Veolię i Polską Grupę Gazową. Po zakończeniu robót remontowanego odcinka mieszkańcy uzyskają możliwości dojazdu do swoich posesji.  Kolejny ETAP II obejmować będzie rejon skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich z ul. Opolską i odcinek ul. Powstańców Śląskich do zakresu ETAPU I. Jako ostatnie zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich z ul. Sienkiewicza i Styczyńskiego oraz odcinek ul. Powstańców Śląskich do zakresu ETAPU I. Terminy realizacji zależeć będą przede wszystkim od wykonania prac związanych z wymianą sieci wodociągowej i gazowej.

Generalnym wykonawcą zadania jest firma Hucz z Boronowa. Nadzór nad inwestycją prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).