Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

Remont wieży pałacu w Nakle Śl.

03 marca, 2021

Na wieży, a właściwie w wieży pałacu w Nakle Śląskim trwają prace związane z remontem tego zabytkowego obiektu. Skuwane są tynki wewnętrzne, niebawem rozpoczną się przemurowania oraz zszywane będą pęknięcia. Wykonawca, firma DES Renowacja – Konserwacja z Krakowa kończy także montaż rusztowań zewnętrznych.

2 marca 2021 r. w Centrum odbyła się kolejna narada techniczna w sprawie remontu wieży, w której uczestniczyli przedstawiciele inwestora: wicestarosta Sebastian Nowak, naczelnik Joanna Krawczyńska i Marek Niedziałkowski z Wydziału Inwestycji i Drogownictwa; przedstawiciele wykonawcy, firmy DES z Krakowa, reprezentanci Nadzoru Inwestorskiego – Inwestycje Budownictwo, Handel Inwest-Complex Sp. z o.o. z Gliwic oraz nadzoru autorskiego: INVEST-BUD z Tarnowskich Gór i Studio-PROJEKT z Zabrza. Centrum reprezentował dyrektor Stanisław Zając.

Przypomnijmy, że prace potrwają do połowy roku, a koszt remontu wieży wyniesie 1,5 mln zł.

Fot. Renata Głuszek (CKŚ)

  • CKŚ
  • CKŚ
  • CKŚ
  • CKŚ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).