Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03 maja, 2023

delegacja podczas składania kwiatów ,

Dziś, wspólnie z Urzędem Miasta w Tarnowskich Górach świętowaliśmy obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które miało miejsce w 1791 roku, czyli dokładnie 232 lata temu. 3 maja 1791 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, parlament połączonych unią Polski i Litwy uchwalił drugą na świecie, a pierwszą w Europie konstytucję państwa. Dzisiaj łączymy się z krajami z całego świata i dzięki także naszej historii jesteśmy partnerem, którego zdanie jest ważne i znaczące.

Dziękujemy wszystkim, którzy osobiście włączyli się w te uroczystości.

Serdecznie dziękujemy Tarnogórskiej Orkiestrze Dętej w Tarnowskich Górach, uczniom z Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Tarnowskich Górach i dzieciom gr. Pszczółki z Przedszkola nr 1 Wesoła Jedyneczka w Tarnowskich Górach, pocztom sztandarowym, % Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach, a także wszystkim uczestnikom za uświetnienie obchodów tegorocznego święta.

Dziękujemy także tym, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo tj. ratownikom medycznym, harcerzom, straży miejskiej oraz tarnogórskim policjantom.

delegacja podczas składania kwiatów ,
Sebastian Nowak wicestarosta tarnogórski podczas przemówienia
poczty sztandarowe podczas uroczystości przy kościele
grupa dzieci podczas wystepu macha flagami Polski
Kompania Honorowa Wojska Polskiego.
Grupa osób składająca kwiaty pod pomnikiem
Grupa dzieci podczas grania na instrumentach dętych.
Grupa osób grających na instrumentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).