Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Rusza druga edycja „Trenuj z wojskiem”

19 stycznia, 2023

awatar, trenuj z wojskiem

Tym razem będzie to projekt „Trenuj z wojskiem w ferie”. Od połowy stycznia do końca lutego w 31 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju i w każdym województwie będzie można wziąć udział w popularnych – sobotnich szkoleniach wojskowych dla każdego. Organizatorzy zapewniają profesjonalne umiejętności, przygotowanie wojskowe, wojskowy poczęstunek oraz dobrze i miło spędzony czas. To miejsce dla każdego!
Na terenie województwa śląskiego przedsięwzięcie realizuje 18. Batalion Powietrznodesantowy w Bielsku-Białej (nr tel.: 261 123 296, e-mail: 18bpd.sekcjawychowawcza@ron.mil.pl) w następujących terminach:
14 stycznia 2023 r. w godz. 8:00–16:00,
28 stycznia 2023 r. w godz. 8:00–16:00.
„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna.
Jak zaznaczają organizatorzy, „nauczymy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę, przekażemy podstawy przetrwania (SERE) oraz technik walki w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem. To opcja dla wszystkich, którzy chcą czuć się bardziej bezpiecznie i pewnie. My powiemy jak się bronić i gdzie schronić w razie ataku, ostrzału, czy kryzysu. A to wszystko w profesjonalny sposób i w bardzo przystępnej formie”.
Od teraz można już zapisywać się na szkolenia. Wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojska Polskiego lub jednostek wojskowych – wybrać termin i miejsce – i zapisać się w bardzo prosty sposób – podając imię, nazwisko, wiek i kontakt. A można to zrobić w dowolny sposób – e-mail, telefon, socialmedia, osobiście. Satysfakcja gwarantowana!
Link do strony z harmonogramem projektu „Trenuj z wojskiem w ferie”

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Plakat z napisem trenuj z wojskiem. Na plakacie znajduje się osoba w mundurze z bronią w rękach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).