Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Rusza remont wieży pałacu w Nakle Śl.

13 stycznia, 2021

Wczoraj, 12 stycznia 2021 r., w siedzibie Centrum Kultury Śląskiej odbyło się przekazanie wieży ekipie remontowej DES Renowacja – Konserwacja z Krakowa, która przeprowadzi kompleksowy remont tego mocno się już sypiącego obiektu.

Protokół przekazania podpisali Joanna Krawczyńska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego oraz dyrektor Centrum Stanisław Zając, a ze strony wykonawcy Henryk Dowgier i Anna Dowgier. Znając dorobek firmy – 385 realizacji, w tym Wawel, Muzeum Czartoryskich w Krakowie, pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach oraz wiele innych zacnych zabytków – możemy być pewni, że wieża trafia we właściwe ręce. Ręce, które nie tylko ją wyremontują, ale także przywrócą jej pierwotny wygląd. Konserwacji zostanie poddany również zegar. Prace będą trwały pół roku, a rozpoczną się w przyszłym tygodniu od części wewnętrznej.

Fot. i tekst Renata Głuszek (CKŚ)

• Wieża – Pałac w Nakle