Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Śląskie Forum Kół Gospodyń Wiejskich

24 maja, 2023

Dwie kobiety stojące obok siebie. W tle duży biały baner z napisami.

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim odbyła się druga edycja Śląskiego Forum Kół Gospodyń Wiejskich.

Podczas tego spotkania Starosta Krystyna Kosmala pogratulowała wszystkim uczestnikom przygotowanych stoisk oraz wybornych wypieków. Jednocześnie starosta zaprosiła przybyłych gości do zwiedzenia sąsiadującego z Zespołem Szkół – Centrum Kultury Śląskiej, które jest świadectwem naszej historii i kultury śląska.

Do Nakła Śląskiego zjechali się przedstawiciele KGW z różnych stron województwa śląskiego. W Śląskim Forum uczestniczyła europosłanka Jadwiga Wiśniewska, a także posłanka na Sejm RP Barbara Dziuk. Była degustacja potraw, konkurs ciastek i ciasteczek, rękodzieło i swojska biesiada.

Duża grupa osób zgromadzona w plenerze, siedzą na ławkach pod parasolami. W tle zadaszone kramy.
Grupa osób znajdująca się przed budynkiem.
ciasto tort z pszczółkami
Trzy dziewczyny ubrane w stroje regionalne.
ciasto z dekoracjami
Dwie kobiety stojące przed mikrofonami
Grupa kobiet w strojach regionalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).