Piątek, 27 maja 2022r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Spotkanie w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie

19 stycznia, 2022

staorsta z wicestarostą skłądają kwiaty

18 stycznia, starosta Krystyna Kosmala oraz wicestarosta Sebastian Nowak, uczestniczyli w spotkaniu z członkami Zarządu Województwa Śląskiego i samorządowcami, które odbyło się w Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie.

• stare pamiątkowe zdjęcie dużej rodziny
  • kilka osób podczas zwiedzania wystawy
  • staorsta  z wicestarostą skłądają kwiaty
  • starosta z wójetm zbrosławic skłądają kwiaty
  • mijesce do składani kwiatów
  • miejsce, gdzie składane są kwiaty
  • kilka osób podczas zwiedzania wystawy

Uczestnicy najpierw zwiedzili wystawę, następnie złożyli wiązanki kwiatów, oddając cześć ofiarom deportacji. Przypomnijmy, że na ostatnią niedzielę stycznia przypada obchodzony corocznie Dzień Pamięci o Tragedii Górnośląskiej. Zakończeniem pierwszej części spotkania była prezentacja filmu „W poszukiwaniu świadka historii”, który Państwu prezentujemy i zachęcamy do zobaczenia tej ciekawie przedstawionej części historii naszego regionu.

Następnie członkowie Zarządu Województwa Śląskiego z marszałkiem Jakubem Chełstowskim, Izabelą Domogałą, a także radnymi Zbigniewem Przedpełskim oraz Bartłomiejem Kowalskim i poseł Barbarą Dziuk odbyli spotkanie z zarządem powiatu, burmistrzami i wójtami gmin z powiatu tarnogórskiego. Tematem spotkania były sprawy związane z infrastrukturą drogową, trwająca wymiana klasycznych źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne oraz inne istotne dla powiatu i województwa sprawy.

• kilka osob siedzi na sali konferencyjnej
  • kilkanaście osób podczas spotkania w sali centrum deportacji
  • kilku mężczyzn siedzi przy stole sali konferecyjnej
  • kilkanaącie osób podczas spotkania