Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Stypendia dla młodzieży

07 czerwca, 2023

kolaż zdjęć z budynkami

Do 10 lipca 2023 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego ul. Karłuszowiec 5 (pokój nr 1) można składać wnioski o przyznanie stypendium dla uzdolnionej młodzieży.

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi.

O stypendia mogą się starać uczniowie pobierający naukę na terenie Powiatu Tarnogórskiego. Stypendium może być udzielone uczniowi, który w roku poprzedzającym ubieganie się
o stypendium uzyskał średnią z ocen w wysokości co najmniej 4,8 oraz posiada dodatkowe osiągnięcia wykraczające poza obowiązujący program nauczania np. w pracy naukowo-badawczej, działalności artystycznej, sportowe lub inne.

Szczegółowe warunki uzyskania stypendium dla młodzieży określa uchwała nr VI/78/2019 Rady Powiatu Tarnogórskiego z dnia 30 kwietnia 2019 roku w sprawie przyjęcia zasad i trybu przyznawania Stypendiów Powiatu Tarnogórskiego uzdolnionej młodzieży pobierającej naukę na terenie Powiatu Tarnogórskiego. Zasady i tryb przyznawania stypendium
oraz wzór wniosku stanowią załączniki do ww. uchwały.

Dodatkowe informacje dotyczące stypendiów można uzyskać w Wydziale Kontroli
i Zarządzania Jednostkami Oświatowymi pod numerem telefonu 32 381 37 69.
Link do BIP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).